Línies recorregudes pels participants del fòrum
- vermer3
- N6
- Entrades: 300
- Ubicació: L1 Rambla Just Oliveras/R2 R13 R14 R15 Castelldefels/R2 R8 R11 Granollers Centre
Re: Línies recorregudes pels participants del fòrum
Actualitzo la meva llista amb els meus viatges pels Països Catalans, Viena i Bratislava.
R.I.P. Línia Port Aventura - Bifurcació Calafat
Desdobleu la línia de Vic ja!
Prou retallar a MD i menys malgastar en AVE!
Desdobleu la línia de Vic ja!
Prou retallar a MD i menys malgastar en AVE!
Vamos a ello que creo que no me animé.
METRO
>> Barcelona:
L1: Hospital de Bellvitge - Fondo (completa).
L2: Paral·lel - Badalona Pompeu Fabra (completa).
L3: Zona Universitaria - Trinitat Nova (completa).
L4: Trinitat Nova - La Pau (y incluso cuando antes llegaba a Pep Ventura).
L5: Cornellà Centre - Horta (no, aún no pude "estrenar" la extensión).
L9: Aeroport T1-T2.
L10: Sagrera - Gorg.
L11: Trinitat Nova - Torre Baró/Vallbona.
>> Madrid:
L2: Banco de España - Ventas.
L5: Ventas - Canillejas.
>> Oporto:
Linha A: Matosinhos (Mercado) - Estadio do Dragao.
Linha D: Trinidade - Jardim do Morro.
>> Munich:
U1: Hauptbahnhof - Sendlinger Tor.
U2: Giesing - Innsbrucker Ring y Scheidplatz - Hauptbahnhof.
U3: Münchner Freiheit - Olympiazentrum.
U5: Lehel - Laimer Platz y Innsbrucker Ring - Odeonsplatz.
U6: Odeonsplatz - Fröttmaning.
----------------------
>> Ferrocarrils de la Generalitat de Catalunya:
L6 y L7 completas.
S1 hasta Terrassa-Vallparadis.
S2 hasta Sabadell Plaça Major.
R5 completa.
-----------------------
RENFE:
>> Grandes Lineas:
- Estrella Galicia, recorrido de ida y vuelta COMPLETO en verano de 1987.
- Talgo A Coruña - Madrid por Ávila (regreso por Segovia), final del Mundial de Sudáfrica 2010.
>> Regionales:
- Regional Valladolid - Medina del Campo (servido por 2x447 con destino Madrid Chamartín)
- Regional Medina del Campo - Zamora (servido por 1x596, destino Puebla de Sanabria)
- A Coruña / Ferrol (varias veces, casi todas con 596).
- A Coruña / Monforte de Lemos (servido por 1x592.2 Superman)
- A Coruña / Vigo (antigua estación, también servido por 1x592.2 Superman)
- A Coruña / Santiago (varias veces, ida y vuelta, viajé en TRD, R598, R599 y S-121)
- San Clodio/Quiroga - Monforte de Lemos (servido por la 440.096)
>> Rodalíes Barcelona:
- R1 Hospitalet - Blanes.
- R2 Calafell - Vilanova i la Geltrú (convivencias de pequeño), Vilanova i la Geltrú - BCN (muchísimas veces) y BCN - Montmeló.
- R3 BCN Arc de Triomf - Mollet Santa Rosa.
- R4 Manresa - BCN (lo recorrí completo) y Martorell - BCN (varias veces).
- R7 Rubí - BCN.
>> SBB/CFF/FFS:
- IC2000 Genève Cornavin - Luzern.
- ICN: Genève Cornavin - Zurich
>> ÖBB:
- Railjet Zurich - Innsbruck Hbf (IM-PRE-SIO-NAN-TE la primera clase. GANAS MIL DE REPETIR)
- REX Innsbruck Hbf - Seefeld in Tirol (ida y vuelta).
- Railjet Kufstein - Innsbruck Hbf.
>> DB:
- ICE Sprinter Innsbruck Hbf - Munich Hbf.
>> Meridian (Transdev, operadora privada):
- REX Munich Hbf - Kufstein.
Los viajes que hice con origen ó final en Kufstein fueron realizados porque, con los billetes ida y vuelta que tenía entre Munich y Innsbruck que llevaba no podía subirme en el nocturno Munich - Roma que también paraba en Innsbruck.
METRO
>> Barcelona:
L1: Hospital de Bellvitge - Fondo (completa).
L2: Paral·lel - Badalona Pompeu Fabra (completa).
L3: Zona Universitaria - Trinitat Nova (completa).
L4: Trinitat Nova - La Pau (y incluso cuando antes llegaba a Pep Ventura).
L5: Cornellà Centre - Horta (no, aún no pude "estrenar" la extensión).
L9: Aeroport T1-T2.
L10: Sagrera - Gorg.
L11: Trinitat Nova - Torre Baró/Vallbona.
>> Madrid:
L2: Banco de España - Ventas.
L5: Ventas - Canillejas.
>> Oporto:
Linha A: Matosinhos (Mercado) - Estadio do Dragao.
Linha D: Trinidade - Jardim do Morro.
>> Munich:
U1: Hauptbahnhof - Sendlinger Tor.
U2: Giesing - Innsbrucker Ring y Scheidplatz - Hauptbahnhof.
U3: Münchner Freiheit - Olympiazentrum.
U5: Lehel - Laimer Platz y Innsbrucker Ring - Odeonsplatz.
U6: Odeonsplatz - Fröttmaning.
----------------------
>> Ferrocarrils de la Generalitat de Catalunya:
L6 y L7 completas.
S1 hasta Terrassa-Vallparadis.
S2 hasta Sabadell Plaça Major.
R5 completa.
-----------------------
RENFE:
>> Grandes Lineas:
- Estrella Galicia, recorrido de ida y vuelta COMPLETO en verano de 1987.
- Talgo A Coruña - Madrid por Ávila (regreso por Segovia), final del Mundial de Sudáfrica 2010.
>> Regionales:
- Regional Valladolid - Medina del Campo (servido por 2x447 con destino Madrid Chamartín)
- Regional Medina del Campo - Zamora (servido por 1x596, destino Puebla de Sanabria)
- A Coruña / Ferrol (varias veces, casi todas con 596).
- A Coruña / Monforte de Lemos (servido por 1x592.2 Superman)
- A Coruña / Vigo (antigua estación, también servido por 1x592.2 Superman)
- A Coruña / Santiago (varias veces, ida y vuelta, viajé en TRD, R598, R599 y S-121)
- San Clodio/Quiroga - Monforte de Lemos (servido por la 440.096)
>> Rodalíes Barcelona:
- R1 Hospitalet - Blanes.
- R2 Calafell - Vilanova i la Geltrú (convivencias de pequeño), Vilanova i la Geltrú - BCN (muchísimas veces) y BCN - Montmeló.
- R3 BCN Arc de Triomf - Mollet Santa Rosa.
- R4 Manresa - BCN (lo recorrí completo) y Martorell - BCN (varias veces).
- R7 Rubí - BCN.
>> SBB/CFF/FFS:
- IC2000 Genève Cornavin - Luzern.
- ICN: Genève Cornavin - Zurich
>> ÖBB:
- Railjet Zurich - Innsbruck Hbf (IM-PRE-SIO-NAN-TE la primera clase. GANAS MIL DE REPETIR)
- REX Innsbruck Hbf - Seefeld in Tirol (ida y vuelta).
- Railjet Kufstein - Innsbruck Hbf.
>> DB:
- ICE Sprinter Innsbruck Hbf - Munich Hbf.
>> Meridian (Transdev, operadora privada):
- REX Munich Hbf - Kufstein.
Los viajes que hice con origen ó final en Kufstein fueron realizados porque, con los billetes ida y vuelta que tenía entre Munich y Innsbruck que llevaba no podía subirme en el nocturno Munich - Roma que también paraba en Innsbruck.
"La locura nunca tuvo maestro" (1995)
- UT440_132M
- N10
- Entrades: 3948
- Facebook: https://www.facebook.com/RoadN152
- Ubicació: Tona. C-17 s. 49/51 N152A KM. 59
- Contacta:
Actualitzo i endreço la meva llista, amb un viatge "expres" a la Plana - Picamoixons per Valls.
Visiteu: http://www.youtube.es/rodaliesvicc3 - http://www.flickr.com/photos/ut440_132m
PACO "Plataforma per l'Abolició del Cotxe Oficial", Soci núm. 3
https://www.youtube.com/c/N152a
PACO "Plataforma per l'Abolició del Cotxe Oficial", Soci núm. 3
https://www.youtube.com/c/N152a
- vermer3
- N6
- Entrades: 300
- Ubicació: L1 Rambla Just Oliveras/R2 R13 R14 R15 Castelldefels/R2 R8 R11 Granollers Centre
Actualitzo la meva llista amb nous viatges per la línia Aranjuez-València i pel Corredor Mediterrani.
R.I.P. Línia Port Aventura - Bifurcació Calafat
Desdobleu la línia de Vic ja!
Prou retallar a MD i menys malgastar en AVE!
Desdobleu la línia de Vic ja!
Prou retallar a MD i menys malgastar en AVE!
Actualitzo la meva llista amb un petit viatge per l'Europa de l'Est
Ne pas utiliser les strapontins aux heures d'affluence.
He actualitzat la meua llista amb els dos trams de la xarxa de metro de TMB que em faltaven (Torre Baró – Can Cuiàs i Foc – Zona Franca) i el pas per la variant de Vandellòs i la LAV amb l'Euromed
Metrovalència et recorda que viatjar sense títol de transport validat suposa el pagament d'un suplement de cent euros.
Aquesta setmana he pogut recorrer amb els TGV Inoui i Intercités
- LAV Barcelona <> Pertús
- Pertús <> Narbona
- Narbona <> Toulouse